Darujte
zdravie a krásu

Lekárska kozmetika a ošetrenie pleti

Lekárska kozmetika Žilina

Lekárska kozmetika je podstatnou súčasťou dermatologickej kliniky a hrá veľmi dôležitú úlohu pri liečbe akné či iných kožných problémov, ale aj pri pravidelnej starostlivosti o pleť s cieľom spomaliť starnutie. 

Každý nový klient pred kozmetickým ošetrením musí u nás na klinike prejsť cez vstupnú konzultáciu s dermatológom. Ten posúdi stav a typ pleti, porozpráva sa s vami o vašich očakávaniach, zváži kontraindikácie a odporučí vám také kozmetické ošetrenie pleti, ktoré je pre vás najvhodnejšie. Vysvetlí vám priebeh ošetrenia aj doplnkové možnosti lekárskych ošetrení, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť želaný výsledok.

Na pleť sa pozeráme komplexne, pretože lekárska kozmetika nie je len o estetike, ale predovšetkým o zdraví.

Aké kozmetické ošetrenia robíme?

Čistenie a ošetrenie pleti

Čistenie pleti je správny základ, na ktorom môže stavať aj lekárska kozmetika pri riešení zdravotných dôvodov, spomaľovaní prejavov starnutia, rozžiarení i farebnom zjednotení pleti. Pri čistení a ošetrení pleti sa spoliehame na:

  • Hydra Beauty - vhodne zvolenú kombináciu prístrojového čistenia s pomocou roztokov kyseliny mliečnej, salicylovej, hyalurónovej, prípadne diamantovú mikrodermabráziu a elektroporáciu. Na prístrojové čistenie využívame overený efektívny prístroj. Prečítajte si o ňom viac v blogovom článku. (60 - 90 min)
  • Ručné hĺbkové čistenie pleti - komplexné hĺbkové, výživné a upokojujúce ošetrenie pre problematickú a aknóznu pleť. Čistenie pleti je mechanické a vykonáva sa ručne. (90 min) Viac sa dozviete v článku o ručnom čistení pleti.
  • Platinum facial - relaxačné omladzujúce ošetrenie s platinovou maskou viditeľne pozdvihne, obnoví a spevní pokožku, čím pleti vráti mladistvý vzhľad. (75 min) Viac sa dočítate v blogu o Platinovom ošetrení.
  • Pore refining facial - ošetrenie pomocou hĺbkových čistiacich aktívnych látok a jemná exfoliácia pre pokožku s rozšírenými pórmi. Výsledkom je dokonale vyhladená pleť, póry sú na prvý pohľad menej viditeľné. (90 min) Viac o ošetrení rozšírených pórov sa dočítate TU.
  • Upokojujúce ošetrenie pleti - začervenaná a podráždená pleť si vyžaduje špeciálne kozmetické ošetrenie. Je zamerané na zmiernenie začervenania vhodnou kozmetikou a príjemný relax. Všetko bez mechanického dráždenia pokožky.
    Priebeh upokojujúceho ošetrenia

Rádiofrekvencia

Rádiofrekvencia, inak nazývaná aj ako neinvazívny thermo lifting, je výbornou voľbou, ak chcete svoju pokožku vypnúť bez ihiel a výplňových materiálov. Metóda je postavená na princípe vytvárania tepla v tkanivách. Pri ošetrení sa prehrievajú kolagénové vlákna, čo spôsobuje ich sťahovanie a napínanie. Vďaka tomu dochádza k prirodzenej regenerácii pleti. Pri použití kvalitného prístroja (čo je pri rádiofrekvencii kľúčová vec) v mnohých prípadoch vidieť rozdiel vo vzhľade pokožky už po prvom ošetrení. My na Klinike Zdravia používame overenú hexapolárnu rádiofrekvenciu.

Terapia svetlom

Pri terapii svetlom používame vysokovýkonné modré a červené svetlo alebo ich kombináciu. Modré svetlo má vplyv na redukciu tvorby kožného mazu a funguje antibakteriálne. Spektrum modrého svetla ničí metabolizmus baktérií a zabíja ich. Červené svetlo je zase účinné v boji proti zápalu spojenom napríklad s akné. Pomáha stimulovať tvorbu kolagénu a už tradične sa používa proti starnutiu pokožky.

Terapia zvukovými vlnami

AWT (Acoustic Wave Therapy) alebo terapia zvukovými vlnami je overená neinvazívna technológia, ktorú desiatky rokov používa po celom svete urológia, ortopédia, lekárska kozmetika a preniká aj do estetickej medicíny. U nás na klinike ju úspešne využívame na redukciu celulitídy a prevenciu jej vzniku. Používame švajčiarsky prístroj od lídra na trhu firmy Storz medical so špeciálnym teflónovým nadstavcom na tvárové ošetrenie pleti, ktoré napomáha liftingu tváre, redukcii jemných vrások a vypnutiu pokožky. Ak sa z akýchkoľvek dôvodov chcete vyhnúť invazívnym ošetreniam, je to vhodná alternatíva.

 

Sme dermatologická klinika s kompletným vybavením lekárskymi technológiami, preto kozmetické ošetrenia podľa potreby medzi sebou vhodne kombinujeme a dopĺňame lekárskymi ošetreniami ako IPL Lumenis M22 Stellar, Vital injectorom či frakčným CO2 resurfom.

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Koľko vás bude stáť lekárska kozmetika?

Koľko vás bude stáť lekárska kozmetika? Cenník nájdete na tejto stránke, no presné zodpovedanie finančnej otázky dostanete na vstupnej konzultácii s lekárom. Ten vám totiž na základe prehliadky poradí, ktoré ošetrenia sú pre vás vhodné a s akou frekvenciou opakovania by ste ich mali pred dosiahnutie očakávaných výsledkov podstúpiť.

Už základná starostlivosť na pravidelnej báze dokáže priniesť veľmi pekné výsledky aj bez použitia laserov a inej lekárskej techniky, ktorú nasadzujeme pri zanedbanej pleti, prípadne na ťažšie komplikovanejšie prípady. Práve tie so sebou nesú aj väčšiu finančnú náročnosť. Preto aj pri starostlivosti o pleť platí že najlepšia je prevencia. Ako sa dnes postaráte o svoju pleť, tak bude zajtra vyzerať.

Cenník
Lekárska kozmetika - cena  
Čistenie a ošetrenie pleti  

Komplexné hĺbkové ručné čistenie a ošetrenie pleti*

60€
HYDRABEAUTY - prístrojové komplexné čistenie a ošetrenie pleti * 60€ - 65€ 
Platinum facial 60€
Pore refining facial 70€
Upokojujúce ošetrenie pleti 65€
* konzultáciu s lekárkou pred prvým kozmetickým ošetrením  v hodnote 28 EUR dostanete aktuálne od nás zadarmo ako darček  
   
Terapia svetlom  
Led lampa 20 min. červené, modré, kombinované svetlo 18€
   
Rádiofrekvencia  
Tvár 45€
Tvár a krk 55€
Tvár, krk a dekolt 65€
 

 

Akustické rázové vlny  
Tvár 35€
   
Vstupné vyšetrenie / konzultácia s lekárom  28€  
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov.
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...
článok / 21 2022
Akné patrí medzi jedno z najčastejších ochorení pleti.  Vznik akné  môže závisieť od mnohých fakt...