Darujte
zdravie a krásu

Odstraňovanie výrastkov

ODSTRÁNENIE VÝRASTKOV

Výrastkami nazývame akékoľvek kožné výčnelky, ktoré na zdravej koži bežne nenachádzame. Keď hovoríme o výrastkoch, najčastejšie máme na mysli slizničné výrastky (fibrómy), hemangiómy, mílie, starecké bradavice, genitálne bradavice, syringómy, xanthelasmy (žlté výrastky na viečkach), vypuklé znamienka a ďalšie.

Kožné výrastky väčšinou predstavujú len estetický problém. Niektoré však môžu byť nebezpečné a môžu byť prejavom určitých druhov rakoviny kože – napríklad tzv. cornu cutaneum je prejavom nebezpečného spinaliomu (rakoviny kože) a včasný zákrok môže mnoho zachrániť.

Preto je dôležité nechať si skúseným dermatológom (kožným lekárom) raz za čas skontrolovať aj kožné výrastky. Odstránenie kožných výrastkov je jednoduchý, bezpečný zákrok. Vykonáva sa ambulantne, v prípade potreby s lokálnou anestéziou (umŕtvením ošetrovaného miesta).

Každému zákroku na odstránenie kožných výrastkov predchádza odborné vyšetrenie, kde náš skúsený dermatológ po dohode s pacientom vyberie pre neho najvhodnejšiu metódu.

Ako prebieha odstránenie kožných výrastkov

Na odstránenie výrastkov používame dve metódy:

1.Plasticko-chirurgická excízia

Je to klasické odstránenie kožného výrastku skalpelom. Ide prakticky o bezbolestný zákrok vykonávaný po lokálnom umŕtvení anestetikami.

2.Odstránenie kožných výrastkov laserom (CO2 laser)

Laserové odstránenie kožných výrastkov je v súčasnosti najmodernejšia metóda s najlepšími estetickými výsledkami. Je takisto bezpečná a pracuje veľmi presne a šetrne, takže ranku nie je potrebné ani zašívať. Laserový lúč zataví cievky na mieste zákroku, vďaka čomu ranka krváca omnoho menej ako pri zákroku skalpelom.

 

Odstránenie kožných výrastkov

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo nasleduje po zákroku

V prípade oboch metód na odstraňovanie výrastkov je pre nás prvoradé vaše zdravie a bezpečnosť. Ak ide o kožný výrastok, ktorý by mohol predstavovať zdravotné riziko (malígny výrastok) odošleme ho na histológiu. Histologické vyšetrenie spoľahlivo určí pôvod a prípadnú rizikovosť výrastku. 

Rovnako dôležité je sa po zákroku o ranku správne starať. Naši lekári vám všetko dôkladne vysvetlia, prípadne sa s vami dohodnú na kontrole. 

Prečo si na odstránenie kožných výrastkov vybrať práve Kliniku Zdravia?

  • Postaráme sa o kožné výrastky všetkých typov a veľkostí, v žiadnom prípade nie je potrebná neosobná nemocnica.
  • V prípade nezhubného výrastku preferujeme odstraňovanie kožných výrastkov laserom, s ktorým dosahujeme dlhodobo výborné výsledky. No nie je laser ako laser. Pre čo najšetrnejší zákrok používame najmodernejší CO2 laser s extrémne presným lúčom a s možnosťou precízneho dávkovania energie. Okolité tkanivo takmer vôbec nepoškodíme, vďaka čomu sa ranka po zákroku veľmi ľahko a rýchlo zahojí.
  • Chirurgické odstraňovanie kožných výrastkov na tvári, na ktoré nie je možné použiť laser, vykonáva naša skúsená atestovaná plastická chirurgička, s cieľom dosiahnutia čo najlepšieho estetického výsledku.
  • U nás na Klinike Zdravia máme k dispozícií zákrokovú aj vysoko sterilnú operačnú sálu, ktorá je schválená Žilinským samosprávnym krajom a vyhovuje prísnym štandardom. V rámci našej jednodňovej plastickej chirurgie vieme vyberať aj rakovinové výrastky / kožné nádory s ochranným lemom, v prípade veľkých výrastkov aj s prípadným nahradením kože z iného miesta (laloková plastika). 
  • Poskytujeme komplexnú starostlivosť – od vyšetrenia, odstránenie kožných výrastkov, histológie až po pozákrokovú starostlivosť.
  • Individuálny prístup – pri výbere metódy dbáme nielen na zdravotnú ale aj estetickú stránku.
  • S citom sa postaráme aj o detského pacienta.
  • Všetky vyšetrenia aj zákroky sú na presne stanovený čas, na termín nečakáte dlho
  • Bezpečné a príjemné prostredie, ľudský prístup.
Cenník
Odstránenie výrastkov - cena      
  1 ks do 10 ks nad 10 ks
Odstránenie drobných výrastkov, mílií, fibrómov, xantelasmy, seboroických verúk laserom   90€  individuálne
Odstránenie podkožných tukových hrčiek od 49€ individuálne individuálne
Laboratórne histologické vyšetrenie vzorka do 1cm 18€ - -
Laboratórne histologické vyšetrenie vzorka nad 1cm 27€ - -
     1 osoba
Vstupné vyšetrenie / konzultácia 28€ - -
Anestetický krém (podľa rozsahu a lokality) 5 - 30€    
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov.
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...
článok / 21 2022
Akné patrí medzi jedno z najčastejších ochorení pleti.  Vznik akné  môže závisieť od mnohých fakt...