Darujte
zdravie a krásu

Liečba rosacei

Ochorenie rosacea a jeho liečba

Rosacea je kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje začervenaním v centrálnej časti tváre a prejavuje sa zvyčajne po 30. roku života. Ochorenie začína takzvaným prchavým erytémom- občas, najmä po vystavení provokačným faktorom, pleť začervená.  V neskorších fázach je už začervenanie trvalé a objavujú sa viditeľné rozšírené červené žilky na tvári. Ak sa ochorenie nelieči a nedodržiavajú sa režimové opatrenia, má tendenciu zhoršovať sa- objavujú sa závažnejšie prejavy ako vyrážky, zapálené cysty a dokonca zhrubnutie nosa, či chronický zápal oka. Ošetrením v počiatočných štádiách vieme toto ochorenie "držať na uzde". 

 

Ako odstrániť rosaceu

Z rôznych zdrojov sa môžete dočítať, že existujú krémy a masti na liečbu Rosacey. Tie však môžu byť len čiastočne nápomocné pri zápalových procesoch v neskorších štádiách a nevyriešia rozšírené cievky na tvári a plošné začervenanie. Túto metódu u nás na klinike nepoužívame lebo máme významne lepšie riešenia.

V našej Klinike Zdravia využívame na zjemnenie prejavov rosacey intenzívne pulzné svetlo (IPL). IPL funguje na princípe selektívnej fototermolýzy. Svetelná energia sa mení na tepelnú a pôsobí na hemoglobín v cievkach. Tým dochádza k deštrukcii cievok, ktoré sa následne prirodzenou cestou vstrebú. Zákrok je mierne bolestivý, pacienti v mieste ošetrenia pociťujú jemné pálenie. Nedochádza pri ňom k porušeniu pokožky, takže po zákroku je možné použiť make up a krém s ochranným faktorom SPF 50+. 

Prístrojová kvalita rozhoduje o výsledku a bezpečnosti ošetrenia. V Klinike Zdravia využívame medicínske prístroje od spoločnosti Lumenis, ktorá má zaregistrovaných viac ako 220 patentov a povolení amerického úradu pre kontrolu liečiv a je špičkou v oblasti medicínskych technológií, ktoré pracujú s energiou (laser, IPL, vysokofrekvenčné prístroje). Vďaka tomu poskytujeme tú najvyššiu kvalitu ošetrenia. 

 
Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo by ste mali vedieť pred liečbou rosacey

Každému ošetreniu v Klinike Zdravia vždy predchádza konzultácia o vhodnosti zákroku.  Po ošetrení sa môže objaviť edém a modrinky.  Toto ošetrenie sa odporúča absolvovať v zimných mesiacoch, keď je pokožka čo najmenej vystavená slnku, samozrejmosťou je pravidelné a prísne používanie SPF 50+. Treba si uvedomiť, že toto ošetrenie nepôsobí preventívne. 

 
Cenník
Liečba rosacey laserom (IPL) - cena    
M22 Stellar IPL - plošne 1 ošetrenie 3 ošetrenia (balík)

Celá tvár 

100€ -20% zľava
Malá oblasť ( nos, líca, ...) 60€ -20% zľava
     
Vstupné vyšetrenie 28€  
Anestetický krém (podľa rozsahu a lokality) 5 - 30€  
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov.
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...
článok / 21 2022
Akné patrí medzi jedno z najčastejších ochorení pleti.  Vznik akné  môže závisieť od mnohých fakt...