Darujte
zdravie a krásu

Liečba mykózy

Liečba mykózy

Mykóza alebo pleseň predstavuje bežný problém, ktorý postihuje ľudí na celom svete. Ich výskyt sa neustále zvyšuje, a to aj napriek pokrokom v liečbe. Podľa štatistík mykóza trápi až 30 % dospelých.

Hoci mykóza samotná zvyčajne neprináša závažné riziká, môže predstavovať vážnejšie ohrozenie v prípade oslabenia imunitného systému. Výhodou je, že liečba mykózy je v dnešnej dobe veľmi účinná. Treba však problém podchytiť čo najskôr.

Príznaky mykózy

Za mykózou stoja rôzne druhy kvasiniek a mikroskopické huby, tzv. dermatofyty, ktoré napádajú kožu, nechty i vlasy. Mykóza sa ľahko šíri vo vlhkom prostredí, ako sú bazény, sauny či spoločné sprchy. Na infekciu sú náchylnejší ľudia s inými ochoreniami, napríklad cukrovkou, obezitou či psoriázou, alebo oslabenou imunitou. Mykóza sa najčastejšie spája s nohami a nechtami (pleseň na nechtoch), plesne však napádajú napríklad aj pokožku hlavy, sliznice či pokožku na rôznych miestach na tele. Častou je tiež vaginálna mykóza u žien či mykóza u mužov.

Spoznať, že ide o mykózu, nemusí byť na prvý pohľad úplne jednoduché. Môže ju naznačovať červená pokožka, svrbivá vyrážka či pálenie kože. V prípade nechtov môžeme pozorovať zhrubnutie, olupovanie, neobvyklé ryhy či zmenu farby. Mykóza sa však môže skrývať aj za veľmi suchou a popraskanou pokožkou, ktorá sa ani po natieraní nezlepšuje. V prípade podozrenia je preto najistejšou cestou kontaktovanie dermatológa (kožného lekára). Dermatológ rieši liečenie mykózy na celom tele, neprekvapí ho mykóza na koži, nechtová mykóza ale ani mykóza v intímnej oblasti na pohlavných orgánoch.

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Ako prebieha liečba mykózy

Trápi aj vás mykóza? Liečba, ak sa zachytí včas, nie je vôbec náročná a netreba sa jej obávať. V počiatkoch infekcie si vystačíte s lokálnou liečbou antimykotickými kúpeľmi, krémami či lakmi. To, či ste k nám prišli včas a aká liečba je pre vás najvhodnejšie, rozhodne dermatológ podľa úvodného vyšetrenia.

Ak mykóza pokročila, tak je nutné nasadiť aj medikamentóznu liečbu, ktorej priebeh trvá 3 až 8 mesiacov. Je nutné vedieť, že počas tejto liečby je zakázaný alkohol a pacient musí pravidelne podstupovať pečeňové testy. Ide o to, že tieto lieky môžu mať pri dlhodobej liečbe negatívny vplyv na pečeň.

Liečba mykózy nechtov laserom

Liečenie mykózy laserom je inovatívny prístup, ktorý používame aj u nás na Klinike Zdravia.

K hlavným výhodám tejto metódy patrí jej neinvazívnosť a schopnosť laseru cieliť priamo na postihnuté oblasti s minimálnym poškodením okolia. Takéto liečenie mykózy je efektívne aj v prípadoch, kedy lieky nedosahujú požadované výsledky. Pri liečbe laserom dochádza k spáleniu mykotických vlákien v postihnutom mieste. Ide o pomerne rýchlu a bezbolestnú liečbu bez dlhej rekonvalescencie.

Laserová terapia môže byť riešením aj pre ľudí s alergiami a intoleranciou na lieky proti mykóze aj ľudí s chronickými ochoreniami a oslabeným imunitným systémom, ktorí majú náchylnosť na opakované infekcie. Taktiež liečbu laserom ocenia pacienti, ktorí majú problém s perorálnym podávaním liekov.

Účinnosť liečby mykózy, či už liekmi, krémami alebo laserom, je ovplyvnená typom aj závažnosťou plesne. Z toho dôvodu je dôležité čo najskôr navštíviť dermatológa, ktorý navrhne ten najlepší spôsob na liečenie mykózy v závislosti od konkrétnej situácie pacienta. Spozorovali ste niektorý zo spomínaných príznakov? Nečakajte ani chvíľku a príďte na Kliniku Zdravia.

Cenník
Liečba mykózy - cena      
  1 prst celá noha obe nohy
Laserové ošetrenie mykózy nechtov 38€  90€  150€ 
* pre úplné doliečenie je potrebné ošetrenie opakovať niekoľko krát      

Operácia zarastajúceho nechta s plastikou
Kontrola je zahrnutá v cene zákroku.

140€
     1 osoba
Vstupné vyšetrenie / konzultácia 28€ - -
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov.
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...
článok / 21 2022
Akné patrí medzi jedno z najčastejších ochorení pleti.  Vznik akné  môže závisieť od mnohých fakt...