Darujte
zdravie a krásu

Odstraňovanie rošírených popraskaných cievok a žiliek

Odstránenie rozšírených cievok

Červené vlásočnicové rozšírené cievky (metličkové žilky) na lícach, nose, brade, hrudníku či nohách, ktoré neskôr splývajú dohromady, často predstavujú estetický problém. Súvisia s vekom a starnutím kože. Vplyv však na to má aj slnečné žiarenie, tehotenstvo, rosacea, konzumácia alkoholu či genetika. Rozšírené žilky sa najčastejšie objavujú po štyridsiatke, no môžete ich spozorovať aj po dvadsiatke.

Vieme, že odstránenie rozšírených cievok je viac než len estetická záležitosť. Spája sa s tým aj obnovenie pokožky, návrat do pohody či nájdenie sebadôvery. A my vám s tým môžeme účinne pomôcť.

Ako odstraňujeme rozšírené cievky (žilky)?

Na odstraňovanie rozšírených cievok používame v našej dermatologickej ambulancii 2 druhy prístrojov. Na cievky hrúbky 0,4 - 1,4 mm špeciálny cievny laser. Ten rozšírenú cievku zničí pod povrchom bez porušenia pokožky a organizmus ju potom prirodzene vstrebe.

Na veľmi tenké červené žilky, ktoré sa tvoria najmä v tvárovej oblasti používame technológiu medicínskeho IPL, ktorá pekne redukuje plošné začervenania a vlásočnicové popraskané žilky. Pri tomto ošetrení je kľúčová kvalita prístroja. Na trhu nájdete veľa lacných prístrojov IPL, ktoré nemajú dostatočný výkon a predovšetkým ich energia pri jednotlivých pulzoch kolíše a nerozkladá sa rovnomerne na ošetrovanú oblasť. Pri používaní takýchto prístrojov hrozí veľké riziko popálenia a vyžadujú viac ošetrení.

My sme stavili na kvalitu - izraelskú spoločnosť Lumenis a ich M22 Stellar, ktorý patrí medzi top prístroje na trhu a používajú ho len tie najlepšie kliniky.

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Čo by ste mali vedieť pred odstránením rozšírených cievok?

Zákrok nesmú podstúpiť pacienti s antikoagulačnou liečbou, teda užívajúci prípravky na riedenie krvi (warfarín, fraxiparín a iné). Odstránenie rozšírených cievok laserom je vhodné len pri cievkach do šírky približne 1,4 mm.

Odstránenie cievok nie je vhodným riešením ani pre tehotné ženy a osoby s aktívnymi kožnými infekciami a ochoreniami.

Starostlivosť o pokožku po odstránení rozšírených cievok

Po odstránení rozšírených cievok je dôležité venovať pozornosť starostlivosti o pokožku, aby ste maximalizovali výsledky procedúry a minimalizovali riziko komplikácií. Po odstránení cievok si budete miesto zákroku ošetrovať podľa pokynov lekára.

Keďže slnečné lúče môžu poškodiť citlivú pokožku počas obnovovacieho procesu, je dôležité chrániť ošetrené oblasti pred priamym slnečným žiarením. Preto budete po zahojení miesto zákroku ešte po určitú dobu chrániť pred slnkom ochranným krémom s UV faktorom 50+. Nezabúdajte, že starostlivosť po odstránení rozšírených cievok je rovnako dôležitá ako samotný zákrok.

Cenník
Ošetrenie cievok - cena    
M22 Stellar IPL - plošne 1 ošetrenie 3 ošetrenia (balík)

Celá tvár 

100€ -20% zľava
Malá oblasť ( nos, líca, ...) 60€ -20% zľava
     
Cievny laser ND:YAG    
1 impulz - žilky na nohách 1€  
Hemangiom alebo pavúčikový névus 20€  
     
Vstupné vyšetrenie 28€  
Anestetický krém (podľa rozsahu a lokality) 5 - 30€  
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov.
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...
článok / 21 2022
Akné patrí medzi jedno z najčastejších ochorení pleti.  Vznik akné  môže závisieť od mnohých fakt...