Darujte
zdravie a krásu

Odstránenie pigmentových škvŕn

ODSTRÁNENIE PIGMENTOVÝCH ŠKVŔN

Pigmentové škvrny sa vyskytujú na koži typicky v oblasti tváre, krku, na chrbtoch rúk. Vznikajú v dôsledku zvýšenej hladiny pigmentu melanínu na určitej časti kože. Najčastejšími príčinami ich vzniku sú slnečné žiarenie, genetika, hormonálne zmeny.

Viac na tému pigmentové škvrny, ich typy a príčiny vzniku sa dočítate v článku Pigmentové škvrny.

Ako odstrániť pigmentové škvrny za jednu noc v domácom prostredí?

Je potrebné uviesť, že žiaden takýto zázrak na pigmentové škvrny neexistuje. Väčšina „domácich" receptov na odstránenie pigmentových škvŕn sú založené na použití organických kyselín (ocot, citrónová šťava). Osoby s citlivou pleťou by sa preto mali akýmkoľvek domácim experimentom vyvarovať. Výsledky sú len mierne a rizikové.

V lekárňach sú na pigmentové škvrny k dispozícii bieliace krémy s účinnými látkami ako hydrochinón, kyselina azelaová, kyselina kojová, polyhydroxykyseliny a kyselina salicylová. Krémy sa na pleť aplikujú dlhodobo, spravidla 3 - 6 mesiacov. Pri výbere by ste mali zohľadniť typ pleti a poradiť sa s kožným lekárom.

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Medicínske možnosti na odstránenie pigmentových škvŕn:

  • Chemický peeling -  na pigmentové škvrny aplikujeme kyselinu trichlóroctovú, aby sme jemne odstránili rohovinovú vrstvu pokožky. Pigmentová škvrna sa týmto spôsobom zosvetlí a odtieňom pleti splynie s okolitou kožou. Ošetrenie trvá niekoľko minút a pre dosiahnutie najlepších výsledkov ho opakujeme 4 až 6 krát v 2–týždňových intervaloch. Na rozdiel od kozmetických salónov (kde smú na pigmentové škvrny používať len základný, povrchovo pôsobiaci chemický peeling), v našej dermatologickej ambulancii vám náš skúsený lekár aplikuje omnoho účinnejší stredne hlboký až hlboký peeling s výraznými výsledkami.
  • CO2 laser – pri tejto metóde na odstránenie pigmentových škvŕn laserom zbrúsime povrchovú vrstvu kože. Zároveň dochádza k tepelnej stimulácii hlbších vrstiev kože, čo navodí novotvorbu kolagénu a následné omladenie pleti. Počet ošetrení na neželané pigmentové škvrny závisí od stavu pokožky a miery hyperpigmentácie.
  • IPL (intenzívne pulzné svetlo) -  pigmentové škvrny vieme pomocou rôznych filtrov zasiahnuť v správnej hĺbke kože podľa aktuálnej potreby a fragmentovať (rozbiť) pigment.  Zvyšky rozbitých pigmentov odstráni (zmetabolizuje) imunitný systém. Aj toto ošetrenie opakujeme v 4-týždňových intervaloch, kým pigmentová škvrna úplne vybledne. Pri tomto ošetrení je veľmi dôležitá kvalita používaného IPL prístroja. Kvalitný prístroj potrebuje menej ošetrení na dosiahnutie želaného efektu a výrazným spôsobom eliminuje riziko popálenia pokožky. Preto používame aktuálnu špičku medzi medicínskymi IPL prístrojmi Lumenis M22 Stellar.

Pigmentové škvrny odstránenie

Po ošetrení na neželané pigmentové škvrny môže byť pleť podráždená, začervenaná a mierne pripuchnutá – po zákroku potrebuje pleť ošetrovanie vhodným krémom a môže sa prekryť mejkapom.

Pigmentové škvrny neodporúčame riešiť v letných mesiacoch, nakoľko pleť po všetkých typoch ošetrení vyžaduje vysokú ochranu pred slnkom (UV faktor 50+).

Prečo riešiť neželané pigmentové škvrny na našej Klinike Zdravia

  • Sme riadne schválené zdravotnícke zariadenie, ošetruje vás skúsený lekár, dostanete do rúk lekársku správu.
  • Individuálny prístup – pigmentové škvrny majú množstvo podôb na rôznych typoch pokožky, preto aj ich odstránenie je nastavené na mieru skúseným kožným lekárom – dermatológom.
  • Poskytujeme komplexnú starostlivosť – od vyšetrenia, odstránenie pigmentových škvŕn až po pozákrokovú starostlivosť.
  • Špičkové svetové technológie v rukách skúsených lekárov.
  • Všetky vyšetrenia aj zákroky sú na presne stanovený čas, na termín nečakáte dlho.
  • Bezpečné a príjemné prostredie, ľudský prístup.
Cenník
Korekcia škvŕn - cena    
Chemický peeling TCA     
1 lokalita (tvár, dekolt, krk, chrbty rúk)  50€  
2 lokality 70€  
3 lokality 90€  
Malá oblasť (čelo, líca, brada) 30€  
     
Zbrúsenie CO2 laserom    
Podľa rozsahu od 60€  
Anestetický krém (podľa rozsahu a lokality) 5 - 30€  
     
IPL - M22 Stellar 1 ošetrenie  3 ošetrenia (balík)
1 lokalita (tvár, dekolt, krk, chrbty rúk) 100€ -20% zľava
2 lokality 175€ -20% zľava
3 lokality 250€ -20% zľava
Malá oblasť ( okolie očí alebo úst, čelo, líca, brada...) 60€ -20% zľava
     
Vstupné vyšetrenie 28€  
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov.
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...
článok / 21 2022
Akné patrí medzi jedno z najčastejších ochorení pleti.  Vznik akné  môže závisieť od mnohých fakt...