Darujte
zdravie a krásu

Liečba nechtovej plesne

Pleseň na nechtoch - liečba

Nechtová pleseň - nechtová mykóza alebo odborne onychomykóza, je infekčné ochorenie, ktoré postihuje nechty a ich okolie. Ako ju spoznáte? K hlavným príznakom nechtovej plesne patrí zhrubnutie a olupovanie nechtov, zmena ich farby, lámavosť, neobvyklé ryhy na nechtoch a stratu lesku nechtov. Štatisticky až 30 % dospelých trpí mykózami, pričom viac ako 80 % ľudí vo veku nad 70 rokov. Nemusíte sa však obávať, ak aj vás trápi pleseň na nechtoch, liečba je v súčasnosti dosť účinná a bez komplikácií.

Liečba plesne nechtov dnes môže prebiehať prostredníctvom rôznych metód. Tú najvhodnejšiu vždy vyberie náš skúsený dermatológ individuálne podľa stavu pacienta. Dôležitými faktormi sú stupeň a rozsah postihnutia nechtu plesňou. Okrem toho sa do úvahy berie aj vek pacienta, jeho tolerancia voči bolesti a prítomnosť ďalších ochorení, najmä ochorení pečene a obličiek. U žien sa zohľadňuje aj ich tehotenský stav.

Liečba plesne na nechtoch podľa štádia

Keď sa nechtová pleseň zachytí v rannom štádiu, môžeme na liečbu použiť antimykotické krémy, roztoky (kúpele) či laky. Tie na základe výsledkov vyšetrenia odporučí náš dermatológ.

Ťažšie stupne nechtovej plesne potrebujú náš hlbší zásah. Jednou možnosťou sú antimykotické tabletky, pričom liečba môže trvať od 3 do 18 mesiacov. Treba tiež vziať v úvahu, že dlhodobé užívanie týchto liekov môže negatívne vplývať na pečeň. Preto je dôležité v tomto období vylúčiť konzumáciu alkoholu a pravidelne podstupovať pečeňové testy.

V súčasnosti je laserová terapia najefektívnejšou metódou liečby nechtovej plesne. Na Klinike Zdravia v Žiline dosahujeme práve s touto metódou dlhodobo výborné výsledky s touto metódou.

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Pleseň na nechtoch – priebeh ošetrenia laserom

Liečba plesne na nechtoch pomocou laseru je z pohľadu pacienta pomerne bezbolestný a jednoduchý postup bez potreby umŕtvenia. Zákrok je rýchly, bezproblémový a vykonáva sa ambulantne.

Počas laserovej terapie môže pacient pociťovať mierny pocit tepla alebo jemné pálenie. Dermatológ počas zákroku zvýši teplotu nechtovej platničky laserom až do bodu, kedy sa mykotické ložisko, hubové vlákna, podhubie a patogény denaturujú a spália.

Takýmto spôsobom sa dezinfikuje postihnutá nechtová platnička. Následne sa postupne obnoví rast zdravých nechtov. Kvôli infekčnej povahe mykózy odporúčame absolvovať 3 až 5 laserových ošetrení v mesačných intervaloch alebo až do úplného vyrastenia zdravých nechtov.

Výhody liečby nechtovej plesne laserom

Laserová liečba plesne nechtov sa vyznačuje hneď niekoľkými výhodami, pre ktoré je veľmi obľúbená.

Je vysoko účinná. Laserová terapia je účinná pri eliminácii plesní a iných patogénov na nechtoch s vysokou úspešnosťou. Laser dokáže preniknúť hlbšie do tkanív, čím sa ničí aj hĺbková pleseň.

Je bezpečná. Liečba nechtovej plesne laserom je minimálne invazívna a nevyžaduje lieky ani chirurgické zákroky, čím sa znižuje riziko vedľajších účinkov a komplikácií.

Je bezbolestná. Pacient pociťuje len mierne teplo alebo jemné pálenie, vďaka čomu je takáto liečba plesne na nechtoch pohodlná a bezbolestná.

Je rýchla. Môže viesť k rýchlejšiemu viditeľnému zlepšeniu stavu nechtov.

Vykonáva sa ambulantne. Pacienti môžu po liečbe ihneď pokračovať v svojich bežných aktivitách bez dlhého zotavovania alebo hospitalizácie.

Stimuluje rast zdravých nechtov. Zničí plesne a patogény a zároveň podporí aj rast zdravých nechtov, čím sa zlepší celkové zdravie i vzhľad nechtov.

Už dlhé roky dosahujeme na Klinike Zdravia pri liečbe plesne na nechtoch vynikajúce výsledky. Čo sa týka nechtov, tak okrem liečenia plesne na nechtoch vám pomôžeme napríklad aj so zarastajúcimi nechtami a pozrieme sa aj na pleseň na nohách.

Cenník
Liečba mykózy - cena      
  1 prst celá noha obe nohy
Laserové ošetrenie mykózy nechtov 38€  90€  150€ 
* pre úplné doliečenie je potrebné ošetrenie opakovať niekoľko krát      

Operácia zarastajúceho nechta s plastikou
Kontrola je zahrnutá v cene zákroku.

140€
     1 osoba
Vstupné vyšetrenie / konzultácia 28€ - -
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov.
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...
článok / 21 2022
Akné patrí medzi jedno z najčastejších ochorení pleti.  Vznik akné  môže závisieť od mnohých fakt...