Darujte
zdravie a krásu

Korekcia a odstraňovanie jaziev

Odstránenie jaziev – ako a prečo?

Jazvy sú viac ako len estetický problém. Zo zdravotného hľadiska má jazvové tkanivo na koži nižšiu odolnosť voči slnečnému žiareniu, ale aj pri namáhaní na ťah a tlak. Na povrchu jazvy nie sú potné a mazové žľazy. V mieste jazvy dochádza aj k strate ochlpenia a vlasov.

Jazvy vznikajú ako reakcia kože alebo vnútorných orgánov na zranenie. Na mieste zranenia telo začne vytvárať opravné (reparačné) tkanivo, ktorým ranu uzavrie.

Stáva sa to nielen po úrazoch, operáciách a po očkovaní, ale aj pri kiahňach a akné. Z estetického hľadiska najviac prekážajú jazvy na tvári, v dekolte, ale podľa veľkosti a umiestnenia jazvy aj na iných častiach tela.

Našťastie s týmto problémom vám vieme efektívne pomôcť.

Odstránenie jaziev

 

Odstránenie jaziev je stále viac hľadanou procedúrou, či už ide o jazvy z akné, chirurgických zákrokov alebo iných traumatických udalostí.

Jazvy nie sú len estetický problém. Pre niekoho môžu byť napríklad pripomienkou traumy, na ktorú nechce spomínať. Okrem toho hrá dôležitú úlohu aj zdravotné hľadisko. Jazvové tkanivo na koži je výrazne menej odolné voči slnečnému žiareniu a tiež pri námahe voči ťahu a tlaku. Na povrchu jaziev sa nenachádzajú mazové ani potné žľazy. V mieste, kde sa nachádza jazva, dochádza aj k strate ochlpenia a vlasov.

Jazvy sú reakciou kože alebo vnútorných orgánov na zranenie. Na mieste zranenia telo začne vytvárať reparačné (opravné) tkanivo, ktorým dokáže ranu uzavrieť. Jazvy vznikajú po úrazoch, operáciách a očkovaní, ale aj ako dôsledok kiahní či akné. Z estetického hľadiska sú pre pacientov najväčšou prekážkou jazvy nachádzajúce sa na tvári, v dekolte, ale podľa veľkosti a umiestnenia jazvy aj na iných častiach tela. S týmto problémom vám vieme efektívne pomôcť. Chceme totiž, aby ste sa cítili dobre vo svojej koži. 

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Ako prebieha odstránenie jaziev

V medicíne sa využíva hneď niekoľko metód na odstránenie jaziev, ktoré sa odlišujú vo svojej účinnosti, nákladoch a potenciálnych rizikách. K tým najbežnejším patrí laserová terapia, ktorá je účinná pri korekcii jaziev po akné alebo popáleninách a podporuje tvorbu nového tkaniva. Pri väčších a hlbších jazvách sa zase používa chirurgické odstránenie jazvy.

U nás na Klinike Zdravia v Žiline používame na odstraňovanie jaziev 5 metód:

  • roztok BMNP + TNF alfa
  • odstránenie jazvy laserom ( CO2 laser)
  • mikroihličková metóda
  • chirurgické odstránenie jazvy skalpelom
  • chemický peeling na jazvy

Detailnejšie informácie o spôsoboch, ktoré používame na odstraňovanie jaziev u nás v Žiline, si prečítajte v článku na našom blogu: ODSTRÁNENIE JAZVY – 5 METÓD, AKO TO ROBÍME 

Každá metóda má svoje výhody a nevýhody, preto je dôležitá konzultácia so špecialistom. Ktorý z postupov je na odstránenie jazvy vo vašom prípade ten najlepší, navrhne náš skúsený kožný lekár. Najskôr však absolvujete úvodné vyšetrenie, pri ktorom posúdi typ, veľkosť, pôvod aj umiestnenie jazvy. Korekcia jaziev je spravidla bezbolestná a vykonáva sa v lokálnej anestézii.

Čo by ste mali vedieť pred zákrokom?

Nech už sa s lekárom dohodnete na akejkoľvek metóde na odstránenie jaziev, musí byť rana vždy úplne zahojená. To, či je pre vás daná metóda vhodná, rozhodne lekár aj na základe vášho zdravotného stavu. K častým dôvodom, prečo nemôžete podstúpiť niektorý spôsob odstránenia jazvy, patrí tehotenstvo, dojčenie, rakovina kože, čerstvé opálenie, aktívny herpes, rany a infekcie v mieste liečby či psoriáza.

Je tiež dôležité mať realistické očakávania ohľadom výsledkov odstránenia jaziev. Nie všetky jazvy sa totiž dajú úplne odstrániť. S vhodným ošetrením a starostlivosťou je však možné vzhľad týchto jaziev výrazne zlepšiť. Vo všeobecnosti platí, že s korekciou jazvy netreba otáľať a kontaktovať špecialistu čo najskôr.

Cenník
Korekcia jaziev - cena      
   do 10 cm2  nad 10 cm2   opakované ošetrenie
Roztok BMNP + TNF alfa 35€ 55€ -
Zbrúsenie laserom 89€ 150€ -
Chirurgické vyrezanie od 79€ - -
Chemický peeling 20€ 40€ -
  1 osoba    
Vstupné vyšetrenie 28€ - -
Anestetický krém (podľa rozsahu a lokality) 5 - 30€    
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov.
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...
článok / 21 2022
Akné patrí medzi jedno z najčastejších ochorení pleti.  Vznik akné  môže závisieť od mnohých fakt...