Darujte
zdravie a krásu

Odstránenie bradavíc

ODSTRAŇOVANIE BRADAVÍC

Bradavica zďaleka nie je len estetický problém, veľakrát prekáža pri každodenných činnostiach ako pri písaní alebo chôdzi. Bradavica na nohe alebo na ruke môže byť nákazlivá, viete ju prenášať na svojich blízkych podaním ruky či v sprche.

Ešte závažnejším dôvodom na odbornú kontrolu, vyšetrenie a odstránenie bradavíc je fakt, že niektoré z nich môžu byť predchodcami závažných ochorení. Napríklad rakoviny krčka maternice u žien, alebo rakoviny penisu u mužov – ide o nebezpečné, tzv. onkogénne-pozitívne genitálne bradavice. V takom prípade práve včasné vyšetrenie a odstránenie bradavice pomôže zabrániť vzniku zhubného nádoru, resp. prenosu na partnera.

Preto je nesmierne dôležité, aby ste si nechali bradavice skontrolovať a vyšetriť kožnému lekárovi - dermatológovi. Aj urológ a gynekológ spravidla odosielajú pacientov na odstránenie bradavíc v intímnej oblasti ku kožnému lekárovi. Skúsený dermatológ v našej ambulancii vám po vyšetrení navrhne ďalší postup liečby bradavice a odporučí pre vás vhodnú metódu na jej odstránenie. Bradavice sú často vírusové, preto je pri liečbe tiež dôležité podporiť imunitu organizmu, aby sa minimalizovala možná recidíva.

Platí pravidlo, že čím skôr prídete, tým je odstránenie bradavice jednoduchšie a zahojenie rýchlejšie.

Spôsoby ako odstrániť bradavice

 • Chirurgické odstránenie bradavice – už sa nepoužíva, nakoľko sú oveľa šetrnejšie metódy.
 • Tekutý dusík (kryoterapia) – najčastejší, historicky zaužívaný spôsob, avšak u nás na odstraňovanie bradavíc používame dusíkovú pištoľ s presným cielením. Aplikuje sa najmä u detských pacientov, ak netolerujú injekčné umŕtvenie a odstránenie bradavice laserom. Pri tomto zákroku sa tkanivo bradavice zmrazí na teplotu hlboko pod nulou, tkanivo bradavice odumiera a bradavica alebo jeho časť sa odlúpi od kože. Jeho nevýhodou je nevyhnutná opakovaná aplikácia a bolestivosť. 

 

Odstraňovanie bradavíc

 • Odstránenie bradavíc laserom – moderný, efektívny a osvedčený spôsob. Laserom bradavicu vyrežeme (CO2 laserová excízia) alebo tkanivo bradavice vypálime (evaporácia laserom). Takto dokážeme bradavicu vybrať počas jediného zákroku či už ide o bradavicu na ruke, nohe alebo aj inej časti tela. Zákrok sa vykonáva po lokálnom znecitlivení. Je to rýchly, väčšinou jednorazový spôsob s výbornými výsledkami aj na HPV ( genitálne ) bradavice, preto dusík ako menej efektívnu metódu používame len v prípadoch kedy sa laser nedá použiť. 

 

Odstránenie bradavice

 

Po zákroku je dôležité sa o ranku správne starať. Naši lekári vám všetko dôkladne vysvetlia, prípadne sa dohodnú s vami na kontrole. Podrobne sa môžete o pozákrokovej starostlivosti dočítať aj v blogu v časti.............

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Prečo si na odstraňovanie bradavíc vybrať práve Kliniku Zdravia?

 • Sme riadne schválené zdravotnícke zariadenie, ošetruje vás skúsený lekár, dostanete do rúk lekársku správu.
 • Poskytujeme komplexnú starostlivosť – od vyšetrenia, odstránenie bradavice až po pozákrokovú starostlivosť.
 • U nás už zabudnete na slovo bradavica. Odstránenie laserom naozaj funguje. Veľmi často k nám chodia pacienti, ktorí dlho skúšajú rôzne „overené“ recepty na odstránenie bradavice doma. Trápia sa niekoľko mesiacov a stav sa len zhoršuje.
 • Nie je laser ako laser. Pre čo najšetrnejší zákrok s výbornými výsledkami používame najmodernejší CO2 laser s extrémne presným lúčom a s možnosťou precízneho dávkovania energie. Vďaka tomu bradavicu veľmi presne vyberieme (prípadne vypálime) a okolité zdravé tkanivo takmer vôbec nepoškodíme, vďaka čomu sa ranka po zákroku veľmi ľahko a rýchlo zahojí.
 • Individuálny prístup – pri výbere metódy aj samotnom zákroku dbáme na estetickú aj zdravotnú stránku.
 • S citom sa postaráme aj o detského pacienta.
 • Všetky vyšetrenia aj zákroky sú na presne stanovený čas, na termín nečakáte dlho.
 • Bezpečné a príjemné prostredie, ľudský prístup.
Cenník
Odstránenie bradavíc - cena    
     
Odstránenie bradavíc laserom (ruky a chodidlá)  od 55€  podľa rozsahu
Odstránenie genitálnych bradavíc laserom od 98€  podľa rozsahu
Vstupné vyšetrenie 28€ -
Anestetický krém (podľa rozsahu a lokality) 5 - 30€  
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov.
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...
článok / 21 2022
Akné patrí medzi jedno z najčastejších ochorení pleti.  Vznik akné  môže závisieť od mnohých fakt...