Darujte
zdravie a krásu

Odstránenie a liečba akné

AKNÉ

Pojmom akné sa označuje zápalové ochorenie mazových žliaz. Zvyčajne sa objavuje akné na tvári - čele, lícach, brade, nose. Nezriedka sa však vyskytuje aj akné na chrbte a na ramenách.

Akné sa vyskytuje najčastejšie počas puberty ako hormonálne akné, kedy sa kvôli hormonálnym výkyvom zvyšuje produkcia mazu. Avšak často pretrváva akné až do dospelosti vplyvom zlej životosprávy, používanie nevhodnej kozmetiky, nesprávnych techník ošetrovania pokožky, stresu, užívanie niektorých liekov, nedostatku slnka, cvičenia a podobne. 

Prevencia akné

Dôležitými faktormi pri prevencii akné sú zdravá životospráva, vhodná kozmetika, no najmä pravidelné čistenie pleti. Okrem každodenného domáceho čistenia je veľmi prospešné pravidelné hĺbkové čistenie pleti v rukách odborníka. Naozaj neodporúčame vytláčanie akné v domácom prostredí. Pri nedostatočnej dezinfekcii a nesprávnom spôsobe ošetrenia akné hrozí zhoršenie, či dokonca jazvy po akné.

U nás na Klinike Zdravia predchádza aj každému kozmetickému ošetreniu konzultácia u kožného lekára – dermatológa, ktorý podľa typu pleti a problému odporučí vhodné ošetrenie.

Okrem ručného hĺbkového čistenia sa nám na prevenciu akné, resp. ako doplnková liečba akné veľmi osvedčilo ošetrenie Hydrabeauty – prístrojové čistenie za pomoci roztokov kyseliny mliečnej, salicylovej, hyalurónovej, prípadne diamantovú mikrodermabráziu a elektroporáciu.

Pre viac informácií pozrite sekciu – lekárska kozmetika.

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Liečba akné

V závažnejších prípadoch nastupuje konkrétna liečba akné. Na našej klinike poskytujeme štyri rôzne metódy. Pri každom ošetrení sa vyskytujú určité kontraindikácie, kedy nie je možné ho podstúpiť. Pri liečbe akné sú to najmä letné mesiace, nakoľko pleť po zákroku by nemala byť vystavená slnečným lúčom.

 • LED lampa – na akné pôsobí modré LED svetlo a benzoylperoxid, ktoré majú spolu silné antibiotické účinky. Ošetrenie LED lampou je absolútne bezbolestné, šetrné a trvá približne 40 minút. Ak máte citlivú pleť, môže prechodne dôjsť k jej podráždeniu a začervenaniu.

 

Liečba akné - Klinika Zdravia

 

 • hĺbkový chemický peeling – aplikácia kyseliny trichlóroctovej na pokožku s akné. Ošetrenie trvá zvyčajne niekoľko minút. Pleť môže byť podráždená, začervenaná, s miernym opuchom. Na tretí deň po peelingu dôjde k žiaducemu ošúpaniu pokožky, pri ktorom sa odlúčia staré odumreté vrstvy pokožky, otvoria sa póry a zjemnia nerovnosti. V podstate sa akné “zbrúsi” z vašej pokožky a pokožka dezinfikuje. V tomto čase je potrebné chrániť sa pred slnkom (klobúkom, ochranným UV faktorom 50+) minimálne 3 mesiace. Tento peeling vám nespravia bežne v kozmetickom salóne, pretože ho robí len kožný lekár-dermatológ.
 • CO2 resurfacing – zákrok patrí medzi  viac invazívne a dochádza pri ňom k zbrúseniu  povrchových vrstiev kože s akné pomocou ablačného CO2 laseru. Počas zákroku preniká CO2 lúč hlbšie do kože a tým povzbudzuje tvorbu kolagénu. Niekoľko dní po ošetrení môže byť pleť podráždená s drobnými chrastičkami, ktoré sa po 5 až 7 dňoch stratia. Pár dní po zákroku sa pokožka obnoví, postupne nastane jej vypnutie, omladenie, redukcia akné, ale aj drobných vrások a škvŕn. Aspoň 3 mesiace po tomto ošetrení by ste sa mali vyhýbať priamemu slnku a pleť ošetrovať krémom s vysokým UV faktorom (50+). Tento typ ošetrenia je najvhodnejší na jazvy po akné.
 • technológia IPL (intenzívneho pulzného svetla) - mechanizmus je založený na pôsobení svetelného lúča na baktériu spôsobujúcu akné, ktorá je naň citlivá. Tak dochádza k jej rozkladu a ukončeniu zápalového procesu. IPL je najčastejšie využívaná metóda najmä na ťažšie stavy akné s veľmi peknými výsledkami. U nás na Klinike Zdravia využívame prístroj M22 Stellar od izraelskej firmy Lumenis, ktorý má špeciálne vyvinutý multifrekvenčný filter na akné a patrí v súčasnosti medzi absolútnu špičku medzi lekárskymi IPL technológiami na trhu. Zákrok je neinvazívny, len mierne bolestivý. Po ošetrení vznikne mierne začervenanie, ktoré zvyčajne zmizne do 1-2 hodín po aplikácii. Mesiac pred a mesiac po zákroku sa dané miesta pleti nesmú vystavovať UV žiareniu.
   

Odstránenie a liečba akné - Klinika Zdravia

 

Spomenuté metódy liečby akné sa dajú kombinovať s medikamentóznou liečbou (lokálnou alebo celkovou), ako liečba akné zvnútra. Tá vám bude nastavená na mieru pri vstupnom dermatologickom vyšetrení. 

Prečo si na liečbu akné vybrať práve Kliniku Zdravia?

 • Sme riadne schválené zdravotnícke zariadenie, ošetruje vás skúsený lekár, dostanete do rúk lekársku správu.
 • Liečba akné je nastavená na mieru skúseným kožným lekárom – dermatológom.
 • Poskytujeme komplexnú starostlivosť – od vyšetrenia, prevencie akné, liečby v prípade akútneho akné.
 • Kožný lekár, špičkové svetové technológie aj kozmetika na jednom mieste.
 • Individuálny prístup – pri výbere metódy dbáme nielen na zdravotnú ale aj estetickú stránku.
 • Všetky vyšetrenia aj zákroky sú na presne stanovený čas, na termín nečakáte dlho.
 • Bezpečné a príjemné prostredie, ľudský prístup.
Cenník
Liečba akné - cena          
Počet ošetrení 1 ošetrenie        
Led lampa 20 min. červené, modré, kombinované svetlo 18€        
Led lampa 20 min. + benzoyl peroxid - ošetrenie akné 35€        
           
Chemický peeling deep TCA          
1 lokalita (tvár, dekolt, krk, chrbty rúk) 50€        
2 lokality 70€        
3 lokality 90€        
Malá oblasť (čelo, líca, brada) 30€        
           
CO2 resurfacing           
1 lokalita (tvár, dekolt, krk, chrbty rúk) 300€        
2 lokality 450€        
3 lokality 650€        
Malá oblasť ( okolie očí alebo úst, čelo, líca, brada...) 200€        
           
IPL M22 Stellar 1 ošetrenie 3 ošetrenia (balík)
Podľa rozsahu 60€ - 120€ -20% zľava
           
Vstupné vyšetrenie / konzultácia 28€        
Anestetický krém (podľa rozsahu a lokality) 5 - 30€        
Vyberte pobočku:
Žilina
Žilina
OC Tambor
Prielohy 8430/1B,
010 07, Žilina - Solinky


[email protected]
+421 950 526 846
MUDr. TERÉZIA GRIGĽOVÁ dermatológ špecialista

Atestovaná kožná lekárka s viac ako 10 ročnou praxou v estetickej a korektívnej medicíne. Prax absolvovala na najlepších klinikách v Bratislave (Esthetic, Mediskin, Ústav lekárskej kozmetiky), kde mala možnosť pracovať s rôznymi laserovými a terapeutickými prístrojmi a spolupracovať s najlepšími odborníkmi na estetickú dermatológiu. Pri svojej práci tieto skúsenosti rada využíva a kombináciou rôznych techník sa snaží o čo najlepší výsledok pri riešení rôznych dermatologických problémov.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov.
Teraz výhodnejšie
O čom píšeme
článok / 03 2023
Začervenaná, citlivá a podráždená pleť, či pleť s rosaceou potrebuje veľmi jemné zaobchádzanie s&...
článok / 21 2022
Chcete aby vaša pleť žiarila ? Trpíte rozšírenými pórmi? Pomocou cielených aktívnych látok a jemnej ex...
článok / 21 2022
Akné patrí medzi jedno z najčastejších ochorení pleti.  Vznik akné  môže závisieť od mnohých fakt...